Atmosféra první republiky zavládne v muzeu

publikováno: 18.10.2018, rubrika: aktuální zprávy
Atmosféra první republiky zavládne v muzeu

Oblečení, nábytek, některé technické vymoženosti a další zajímavosti nabízí výstava „Za časů první republiky“, která zaplnila gotický sál na Staré radnici.

Na výstavě lze vidět instalaci obývacího pokoje s nábytkem českého designera Vlastimila Hofmana či kuchyni s kuchyňskou kredencí a  umývacím stolem. Nechybí ani unikátní křesílka od Jindřicha Halabaly a tehdejší přístroje jako gramofon, rádio, psací stroj, žehlička či vysavač, který je stále funkční a bude tedy možné jej návštěvníkům předvést.  Milovníkům módy se pak naskytuje příležitost vidět prvorepublikové šaty z Moravské galerie v Brně. Tahákem je tenisový dres a prvorepublikové plavky.

Součástí výstavy je instalace fotoateliéru s velkým dobovým ateliérovým fotoaparátem. V  tomto ateliéru se můžete vyfotit s dámou v prvorepublikových šatech typu charleston a zároveň se zúčastnit soutěže o zajímavé ceny. Je to jednoduché. Stačí se jen vyfotit originálním způsobem, v netradičním oděvu nebo třeba dokonce v  prvorepublikových šatech a svou fotografii sdílet na našich facebookových stránkách www. facebook.com/muzeumhranice. Po dobu konání výstavy bude každý měsíc vyhodnocena jedna nejatraktivnější fotografie. Výherce odměníme cenami, které do soutěže věnoval hranický velkoobchod s papírem – firma ASTRA Office.

Slavnostní vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 25. října v 17 hodin v muzeu na Staré radnici.