Vlajkovníky zdobí centrum Hranic

publikováno: 27.09.2018, rubrika: aktuální zprávy
Vlajkovníky zdobí centrum Hranic

Vlajkovníky v centru 

Centrum Hranic bylo vyzdobeno vlajkovníky. Výzdoba státními vlajkami má připomenout obyvatelům města významnou událost v historii naší země a podpořit národní hrdost, stejně jako další akce, které se v měsíci říjnu ve městě konají.

Citáty ve výlohách

Citáty prvorepublikových osobností ve výlohách obchodů v Hranicích jsou příspěvkem k oslavám 100. let republiky v Hranicích. Některé z nich vyvolávají zamyšlení, jiné vykouzlí úsměv. V Hranicích jich je umístěno celkem 30. Už jste je našli všechny?

Vystřihněte si vlajku

Chcete si i Vy připomenout stoleté výročí vzniku republiky například naší vlajkou v oknech? Pomůže vám speciální číslo magazínu ke 100 letům republiky, které vyjde začátkem října. Zde naši vlajku naleznete. Bude vytištěna na kvalitnějším papíře, než je běžné. Českou vlajku tvořila původně bíločervená bikolóra, v podobě s modrým klínem, symbolem Slovenska, vznikla v roce 1920. V současnosti je modrý klín nejčastěji vykládán jako symbol Moravy.

Podrobný program akcí najdete na kultura-hranice.cz v kalendáři událostí, na plakátech nebo také v Hranickém zpravodaji.