Výstava Za časů první republiky na Staré radnici

publikováno: 11.10.2018, rubrika: aktuální zprávy
Výstava Za časů první republiky na Staré radnici

Do časů první republiky návštěvníky přenese výstava na Staré radnici. Těšit se mohou na dobový nábytek, techniku, oblečení a historické fotografie Hranic.

Návštěvníci zjistí, jakými penězi platili tehdejší Čechoslováci, jak chladili potraviny v ledničkách, nebo s jakými zavazadly cestovali na dovolené. Na výstavě bude k vidění dokonce i velký lodní kufr, který byl až v New Yorku.

Velkým lákadlem bude instalace fotoateliéru s velkým dobovým ateliérovým fotoaparátem. V tomto ateliéru se budou moci zájemci vyfotit s dámou v prvorepublikových šatech typu charleston a zároveň se zúčastnit soutěže o zajímavé ceny.

Bude to jednoduché. Stačí se jen vyfotit originálním způsobem, v netradičním oděvu nebo v prvorepublikových šatech a svou fotografii sdílet na našich facebookových stránkách www.facebook.com/muzeumhranice.

Po dobu konání výstavy bude každý měsíc vyhodnocena jedna nejatraktivnější fotografie. Výherce odměníme cenami, které do soutěže věnovala firma Astra Office. Více se zájemci dozvědí na facebooku hranického muzea.

Slavnostní vernisáž výstavy Za časů první republiky proběhne ve čtvrtek 25. října v 17 hodin. Všichni jste očekáváni – třeba i v prvorepublikovém oděvu.

V rámci výstavy proběhne také v sobotu 10. listopadu Prvorepubliková kafírna. Těšit se můžete na ukázku přípravy kávy v kávovaru z období první republiky. Proběhne také reklamní prezentace prvorepublikového brněnského kavárníka Huberta Lamplota. Návštěvníci si budou moci kávu ochutnat a také zakoupit. Pražení kávy bude probíhat v 11:00, 13:00 a v 15:00 hodin. Kafírnu připravilo Muzeum a galerie v Hranicích ve spolupráci se Studiem Bez Kliky.

Výstavu, která se koná na počest výročí 100 let vzniku republiky, můžete navštívit v muzeu na Staré radnici v Hranicích až do 6. ledna 2019.

související výstava:

Za časů první republiky

25. října6. ledna 2019
Gotický sál Staré radnice