Hranické náměstí opět ozdobí kraslicovník

publikováno: 09.02.2018, rubrika: aktuální zprávy
Hranické náměstí opět ozdobí kraslicovník

Hezkou tradicí se stává kraslicovník, který už třetím rokem navodí v centru Hranic na Masarykově náměstí atmosféru svátků jara.

Tato netradiční výzdoba láká na náměstí veřejnost. Lidé si prohlížejí kraslice, fotí se u kraslicovníku, na kterém bylo vloni přes tři tisíce kraslic. A nejcennější na této výzdobě je to, že se na ní podílí celé město – děti ze školek, ze škol, obyvatelé Domova seniorů, spolky, místní organizace i jednotlivci.

I když organizátor této akce, Městská kulturní zařízení Hranice, pečlivě kraslice uchovává v platech na vajíčka na další rok, ne všechny kousky přežily ve zdraví povětrnostní podmínky. „Proto se opět obracíme na školy, školky i obyvatele města, aby přispěli i k letošní výzdobě nový- mi kraslicemi,“ sdělila ředitelka Městských kulturních zařízení Hranice Naďa Jandová.

Lidé mohou vyzdobená velikonoční vajíčka nosit opět do Turistického informačního centra na zámku, do muzea na Staré radnici nebo do Synagogy, a to do úterý 6. března.

Velikonoční atmosféru také navodí akce Vítání jara, která proběhne na Masarykově náměstí v  sobotu 24. března. Chybět nebude Mořena, ukázky lidových řemesel, cimbálovka a  další. Tradičně vystoupí soubor Rozmarýnek a  Děcka z Drahotuš s programem v lidovém duchu.

Více informací pak najdete na http://mkz-hranice.cz/

související výstava:

Kraslicovník hranický na náměstí

14. března18. dubna 2018
Masarykovo náměstí