Kouzelný svět panenek v hranickém muzeu

publikováno: 22.11.2018, rubrika: aktuální zprávy, informace pro návštěvníky
Kouzelný svět panenek v hranickém muzeu

Od poloviny prosince bude v muzeu na Staré radnici k vidění výstava „Panenky, kam se podíváš“. Návštěvníci se mohou těšit na panenky, které si pamatují ze svého dětství nebo také na unikátní světové kousky. A co konkrétně vás tedy čeká?

K vidění budou panenky africké, japonské, francouzské a německé panenky se zoubky, úplně první chodící panenky, kterým se říkalo chodičky. Ozdobou výstavy bude panenka princezna Diana s korunkou na hlavě a  v  krásných dlouhých šatech zdobených perlami. Nebudou chybět ani klasické barbie panenky a postavičky z pohádek. Opravdovou raritou bude panenka od indické autorky. Takovýchto panenek je pouze pět na celém světě.

Velkým lákadlem budou takzvané „rebornky“, což jsou panenky, které na první pohled připomínají opravdová miminka, o čemž se můžete přesvědčit sami, když přijdete výstavu navštívit. Víte, jak vypadají želví panenky a proč se jim tak říká? I tyto panenky si budete moci na výstavě prohlédnout.

Součástí výstavy budou bohatě vybavené domečky pro panenky. Uvidíte například školu pro panenky, kuchyň pro panenky a spoustu dalšího. Pro děti bude připraven zábavný hrací koutek.

Na výstavě se ocitnete ve světě, který potěší a  pohladí duši nejen malým, ale i dospělí se budou moci vrátit na chvíli zpátky v čase, zavzpomínat na časy minulé a strávit s rodinou příjemné chvíle mezi panenkami v čase vánočním.

Slavnostní vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 12. prosince v 17 hodin v muzeu na Staré radnici.