Na výstavě na Staré radnici si můžete umlít mouku

publikováno: 29.06.2018, rubrika: informace pro návštěvníky
Na výstavě na Staré radnici si můžete umlít mouku

Chcete si vyzkoušet, jak se mlela kdysi mouka? Přijďte na výstavu Řemeslo má zlaté dno, která je k vidění na Staré radnici. Výstava představuje řemesla, která neodmyslitelně patřila k životu na Hranicku – provaznictví, tkalcovství, soukenictví, mlynářství, pekařství, truhlářství, stolařství, obuvnictví, hrnčířství, loutkářství a další.

Navíc se o prázdninách uskuteční celodenní řemeslné dílny. V sobotu 14. července to bude hrnčířská dílna, v sobotu 4. srpna pak mlynářská dílna, v sobotu 8. září dílna svíčkařky. Připravena je také dílna perníkářky.

Na mlynářské dílně si návštěvníci sami pomelou obilí, odnesou domů pytlíček s moukou a získají originální recept na placky. Hrnčířskou a mlynářskou dílnu připravuje muzeum ve spolupráci se Studiem Bez Kliky.

Vstup zdarma