Hranická muzejní noc měla úspěch

publikováno: 19.05.2018, rubrika: fotoreportáže
Hranická muzejní noc měla úspěch

Poznat hranické památky v jiném světle umožnila Hranická muzejní noc, která se konala v pátek 18. května od 17 do 23 hodin a opět nabídla atraktivní program se spoustou hudebních vystoupení.

Muzejní noc odstartovala v 17 hodin vystoupení trubačů na věži Staré radnice. V muzeích a  galeriích ve městě zněla hudba, ve dvoraně zámku proběhlo taneční vystoupení, na Staré radnici se promítalo i hrálo, v Galerii Synagoga oživila výstavu mistra koláží Otise Lauberta dvě hudební vystoupení. V Muzeu na zámku proběhlo zajímavé povídání o historii, v galerii M+M byla navíc možnost opékání buřtů, ve Včelařském muzeu Pod Křivým mohli návštěvníci vidět ukázky zpracování medu. A nechyběly oblíbené výstupy na věž Staré radnice.

Letošní novinkou byly komentované prohlídky hranického zámku. Návštěvníkům se naskytla ojedinělá možnost nahlédnout do hladomorny, na jejímž dně odpočívá kostlivec. Mohli si prohlédnout jinak nepřístupné prostory a nádhernou stropní výzdobu.

Za zachycení krásné atmosféry Hranické muzejní noci děkujeme Jiřímu Necidovi.