Programy a soutěž pro děti k výstavě na Staré radnici

publikováno: 22.08.2019, rubrika: aktuální zprávy
Programy a soutěž pro děti k výstavě na Staré radnici

Muzeum na Staré radnici připravilo na září dva zajímavé programy pro děti a jejich rodiče.

Programy budou součástí výstavy „Jurik a hranické pověsti“, která veřejnosti atraktivní formou připomene a poodhalí počátky vzniku Hranic. Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 11. září v 17 hodin v Gotickém sále na Staré radnici. Výstava potrvá do 3. listopadu.

Výstava návštěvníkům připomene hranické pověsti formou komiksu, který vytvořil student dějin umění Antonín Kotráš. Uvidí také postavy z pověstí v nadživotní velikosti – mnicha Jurika, loupeživé rytíře, Bílou paní, vodníka a další.

Postavy vyrobili žáci a učitelé ZUŠ Hranice. Poprvé bude také veřejnosti představen trojrozměrný model hradu Drahotuš. Výstava je příspěvkem k letošním oslavám 850 let Hranic.

Oživením výstavy budou dva výtvarné ateliéry. Jeden z nich je zaměřený na vytváření knížky pověstí, druhý na výrobu středověkého hradu a erbu. A nejlepší výtvor bude oceněn dárkovým košem výtvarných potřeb od hranické firmy Astra Office.

 Vytváříme knížku pověstí

Máte rádi pověst o středověkém hradě Svrčově? Nebo tu o vodníkovi? Přijďte si za pomoci obrázků a textů vytvořit svoji originální knížku s pověstmi. Pobaví se děti i rodiče. Ti úplně nejmenší si mohou vymalovat a z papíru slepit pohádkový mlýn. Program se uskuteční ve středu 18. září od 10 do 12:30 hodin a od 13 do 16 hodin. S sebou si vezměte 20 korun jako poplatek na materiál.

 Výroba středověkého hradu a rodového erbu

Staňte se na chvíli hradní paní nebo hradním pánem a vyrobte si hrad s padacími dveřmi podle své fantazie. Každý správný majitel hradu má svůj vlastní rodový erb a tedy i vy si jeden takový můžete přijít vyzdobit. Pro ty úplně nejmenší budou připraveny omalovánky. Program proběhne ve středu 25. září od 10 do 12:30 hodin a poté odpoledne od 13 do 16 hodin. S sebou si vezměte 20 korun jako poplatek na materiál a papírovou krabici střední velikosti.

Nejkrásnější hrad ocení velkoobchod s kancelářským zbožím Astra Office, který věnuje výherci dárkový koš s výtvarnými potřebami. Nejoriginálnější hrad vybere odborná porota a vyhlášení vítěze proběhne v úterý 1. října.