Výstava Vánoce za totáče v muzeu na Staré radnici

publikováno: 14.11.2019, rubrika: fotoreportáže
Výstava Vánoce za totáče v muzeu na Staré radnici

Slavnostní vernisáží byla ve středu 13. listopadu v 17 hodin zahájena výstava s názvem Vánoce za totáče. Výstava se koná k příležitosti 30. výročí sametové revoluce a připomíná atmosféru tohoto důležitého mezníku našich moderních dějin prostřednictvím fotografií, dobových plakátů, letáků, tiskovin a krátké videonahrávky z hranického náměstí.

Do doby před sametovou revolucí nahlíží výstava skrze předměty, které jsou zasazeny do kulis tehdejších příbytků, takže návštěvníci mohou nahlédnout do typické kuchyně a obýváku plných nejrůznějších domácích spotřebičů, elektronických přístrojů a dalších propriet. Vše je nainstalováno ve vánočním duchu, a tak na výstavě nechybí ani hračky z této doby.

Výstava bude k vidění do neděle 9. února 2020 a můžete ji přijít navštívit i mezi svátky a to v sobotu 21. prosince a v neděli 22. prosince a poté od pátku 27. prosince do neděle 30. prosince.