Antonín Vojtek je malíř, grafik a spisovatel

publikováno: 28.03.2022, rubrika: informace pro návštěvníky
Antonín Vojtek je malíř, grafik a spisovatel

Antonín Vojtek patří k výtvarníkům, kteří se vyjadřují nejen štětcem, ale i slovem. Napsal řadu knih, z nichž mnohé jsou k dostání na jeho výstavě ve výstavní síni Stará radnice.

Kniha Buď vůle Tvá odhaluje jeho osobní prožitky a pocity, které ho provázely při jeho pobytu v nemocnici po infarktu myokardu a v Lázních Teplice nad Bečvou. Naleznete zde autorovy kresby lázeňských míst jako například klenutý most, břehy řeky Bečvy, lázeňské budovy či hranickou propast. V knize Vojtek barvitě zachycuje vzpomínky na dětství, přemítá o míře síly osudu a životních náhodách. Nic zde nezakrývá a čtenáři si uvědomí, jak je lidský život křehký.

Následuje kolekce tří knih věnovaných Horním Bojanovicím, knih o jeho rodné dědině se zaznamenanými vzpomínkami doplněné autorovými kresbami.

Nakonec na Staré radnici najdeme dvojici knih, které se zabývají životními příběhy a motivací překonávat jednotlivé překážky. Jmenují se „Jaké tajemství znáš, že se usmíváš?“ a „Jaké tajemství znáš, že se tak málo usmíváš?“

Výstava obrazů malíře a grafika Antonína Vojtka z Břeclavi je k vidění do 24. dubna v muzeu na Staré radnici.

související výstava:

Antonín Vojtek – Krajina pod Pálavou

10. března24. dubna 2022
Velký sál Staré radnice