Hranice na mušce – nová expozice zbraní na zámku

publikováno: 25.10.2016, rubrika: aktuální zprávy
Hranice na mušce – nová expozice zbraní na zámku

Pod dozorem C. K. vojenské inspekce se v úterý 15. listopadu otevře v 17 hodin slavnostní vernisáží stálá expozice zbraní v Muzeu na zámku, a to pod názvem Hranice na mušce.

Expozice vystřídá výstavu věnovanou významné místní osobnosti J. H. A. Gallašovi, jehož výročí připomněla. V prostorách Muzea na zámku se tak natrvalo usídlí zbraně ze sbírek hranického muzea.

Zbrojírnu „nabitou“ chladnými i palnými zbraněmi mohou lidé navštívit od poloviny listopadu. Expozice návštěvníkům představí unikátní kousky, seznámí se zápalnými mechanismy palných zbraní, lidé budou moci obdivovat nádherně zdobené chladné šavle, které nosívali nejen vojáci, ale v časech minulých i úřední zaměstnanci. Prostřednictvím těchto exponátů tak expozice poodhalí obrazy Hranic z let dávno minulých.

Na mušce vystavovaných zbraní budou vojenské ústavy rakouskouherského mocnářství v Hranicích, ale také hranický střelecký spolek.