Kouzelná zákoutí Ludmily Kočišové v muzeu

publikováno: 17.01.2022, rubrika: aktuální zprávy
Kouzelná zákoutí Ludmily Kočišové v muzeu

Ve čtvrtek 13. ledna se uskutečnila vernisáž výstavy Kouzelná zákoutí Ludmily Kočišové. Výstavu můžete navštívit do neděle 6. března.

Výtvarnice Ludmila Kočišová se narodila v Novém Jičíně. Malování a tvořivé práce ji zajímaly už od dětství. V roce 1980 se vdala a přestěhovala do Hranic.

S malováním obrazů začala asi před šestnácti lety. Svou první výstavu uskutečnila v Domově seniorů v Hranicích. Vystavuje už několik let v galerii M+M a v Lázních Teplice nad Bečvou. Její obrazy s motivy hranického zámku, mostu nebo Kostelíčku zdobily výstavy s regionálními tématy v hranickém muzeu na Staré radnici. Kromě hranických uliček a zákoutí maluje nejraději přírodu, zejména důvěrně známé okolí Beskyd, kde v průběhu života pobývala. Maluje také zátiší, květiny, zvířata a moře.

Její obrazy krášlí stěny domácností po celé republice, najdeme je ale i na Slovensku či v Norsku.