Látkové roušky můžete přinést do muzea

publikováno: 14.04.2022, rubrika: informace pro návštěvníky
Látkové roušky můžete přinést do muzea

Od půlnoci z 18. na 19. března 2020 začal platit v Česku zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst. Češi jako jedni z prvních v Evropě začali nosit roušky. A protože jich byl tehdy před dvěma lety nedostatek, začali je šít. Před galanteriemi stály fronty na látky, lidé oprašovali šicí stroje. Dnes už látkové roušky skoro nikdo nenosí, ale aby se na ně nezapomnělo, patří do muzea.

Aby budoucí generace mohly ocenit um, nápaditost, vtipnost, kreativitu, kterou lidé vyvinuli při jejich tvorbě. Máte-li doma staré látkové roušky, třeba i nepovedené první kusy, přineste je prosím do hranického muzea (na Staré radnici, vstup z Radniční ulice) nebo do Turistického informačního centra na zámku. Děkujeme.