Muzeum vloni mělo rekordní návštěvnost

publikováno: 25.01.2020, rubrika: aktuální zprávy
Muzeum vloni mělo rekordní návštěvnost

Rekordní návštěvnost ve své historii zaznamenalo v loňském roce hranické muzeum ve svých výstavních prostorách. Celkem 22 597 návštěvníků přišlo v roce 2019 do Galerie Synagoga, do výstavních sálů na Staré radnici a do prostor Muzea na zámku.

K nejnavštěvovanějším výstavám na Staré radnici patřila výstava „Nemocnice“, kterou vidělo přes 2 600 lidí a výstava „Fenomén hasičství“, na kterou přišlo přes 2 400 návštěvníků. V Galerii Synagoga zaujala nejvíce výstava děl Viktora Hulíka, kterou vidělo přes 1 900 zájemců.

V roce 2019 mohli návštěvníci vidět 24 výstav a expozic, z toho 8 výstav v Synagoze a 9 na Staré radnici. Muzeum na zámku nabídlo 2 expozice, v chodbě před vstupem na věž Staré radnice je 1 expozice Truhly v proměnách času. Ve dvoraně zámku se konala 1 výstava a 1 výstava také v galerii Severní křídlo zámku. Kromě toho nabídlo muzeum 2 venkovní výstavy, a to Kraslicovník a Výstavu vánočních stromků v podloubích. Návštěvnost venkovních výstav nebyla evidována.