V muzeu na Staré radnici se 9. února mlsalo

publikováno: 12.02.2023, rubrika: fotoreportáže
V muzeu na Staré radnici se 9. února mlsalo

Ve čtvrtek 9. února se v 17 hodin na Staré radnici uskutečnila slavnostní vernisáž výstavy Historické cukrárny aneb Mlsání našich babiček. Součástí vernisáže byla ochutnávku zákusků, které věnovala Cukrárna a kavárna Archa a kavárna Kofík. Výstava je k vidění do neděle 11. června 2023.

Výstava mapuje vývoj cukrářského řemesla, sladkostí a historii cukráren, nezapomíná ani na vyhlášené hranické cukrárny U Suchánků, U Maudrů nebo U Lováků. K vidění je stylizovaný interiér historické cukrárny, obchodu a výrobny, ale také dózy plné bonbonů nebo zákusky vyrobené podle časopisů z 30. let 20. století. Můžete si prohlédnout a obdivovat nejrůznější cukrářské nástroje, dobové bonboniéry i reklamní materiály. Najdete tu i mušle na zmrzlinu, kameninové formy na želé bonbony, originální krabice na dorty a další exponáty. Dozvíte se o historii čokolády, marcipánu, perníku, zmrzliny nebo dortů.

Výstava přinese také několik doprovodných programů, a to ve středu 5. dubna výtvarný ateliér „Papírové cukrovinky“, ve středu 13. dubna kreativní dílnu „Kornoutkování“ zaměřenou na výrobu cukrářských kornoutů a krabiček na sladkosti a ve středu 10. května výtvarný ateliér„Sladká paráda“, kde se budou tvořit šperky z marschmallow a lipo bonbonů.

Jedná se o putovní výstavu od REA production ve spolupráci s Letohrádkem Mitrovských Brno.