Přijďte do muzea vyrobit kraslici na Kraslicovník

publikováno: 18.02.2022, rubrika: informace pro návštěvníky
Přijďte do muzea vyrobit kraslici na Kraslicovník

Strom Kraslicovník se stal v Hranicích již takovou jarní tradicí. Vždy před Velikonocemi se jeden ze stromů v centru města ozdobí barevnými kraslicemi ze skořápek, dřeva, plastu, sena nebo dokonce ze skla. S výrobou pestrobarevných vajec vždy pomáhaly místní školy, organizace a spolky. Abychom i letos mohli překonat rekordní počet vajíček na Kraslicovníku, budeme potřebovat i vaši pomoc.

Spoustu vajíček nám v minulých letech vlivem počasí nepřežilo sezónu a jejich osud byl zpečetěn pádem na dlažební kostky. Proto jsme si pro vás v březnu připravili hned čtyři kreativní ateliéry, ve kterých můžete popustit uzdu své fantazie a přispět svými vyrobenými kraslicemi k výzdobě stromu. Do výroby kraslic se můžete zapojit v muzeum na Staré radnici vždy od 9:00 do 16:00 hodin, a to:

• ve středu 2. března
  • ve čtvrtek 3. března
  • ve středu 16. března
  • ve čtvrtek 17. března

Veškerý materiál k ozdobení vajec bude k dispozici v muzeu za 20 Kč, plastová nebo vyfouknutá vajíčka si prosím vezměte s sebou.