Skauti se usadili v muzeu na Staré radnici

publikováno: 28.06.2020, rubrika: fotoreportáže
Skauti se usadili v muzeu na Staré radnici

Výstava s názvem „Buď připraven!“ zaplnila od čtvrtka 25. června výstavní sály na Staré radnici v Hranicích. Připomíná výročí 100 let skautingu v Hranicích a zavítat na ni mohou zájemci po celé léto až do neděle 20. září. Místo obvyklé vernisáže proběhne dernisáž, a to v pátek 18. září v 17 hodin.

Sto lety hranického skautingu provází návštěvníky výstava, kde symbolické lano propojuje všechna období, jimiž skauti prošli, od prvního oddílu přes tři zákazy až po posledních 30 let.

Skauting jako hnutí pro mládež vznikl v Anglii roku 1908 a do naší vlasti si našel cestu již o tři roky později, kdy Antonín Benjamin Svojsík začal překládat britské příručky pro skauty.

Prvními skauty v Hranicích se stala skupinka místních dospívajících sokolů a pražský skaut Láďa Hrubeš, který právě začal studovat na vojenské akademii v Hranicích. Psalo se září 1920.

Ke skautským táborům patří i v dnešní době podsadový stan a indiánské týpí. A to nechybí ani na výstavě. Interaktivní část výstavy přibližuje veřejnosti názorně některé z dovedností, bez kterých se skaut neobejde – jako přesnost při zatloukání hřebíku či nápaditost při stavbě skautské základny.

Další akce k výročí plánují hraničtí skauti na víkend 19. a 20. září. Veřejnost se může těšit například na promítání videí z činnosti skautů z posledních 30 let nebo na prohlídku permakulturní zahrady.

Bližší informace budou zveřejněny v zářijovém čísle Hranického zpravodaje a na webových stránkách hranických skautů.

související výstava:

Buď připraven!

25. června20. září 2020
všechny sály Staré radnice