Skautská dernisáž v pátek 18. září na Staré radnici

publikováno: 25.08.2020, rubrika: informace pro návštěvníky
Skautská dernisáž v pátek 18. září na Staré radnici

V září 2020 uplynulo 100 let od okamžiku, kdy skauting zapustil kořeny v Hranicích. Ohlédnutí za prvním stoletím hranických skautů nabízí do neděle 20. září výstava na Staré radnici. Výstava bude slavnostně ukončena dernisáží v pátek 18. září v 17 hodin. Atmosféru tábora navodí nejen stany ve dvoře Staré radnice, ale také tradiční tábornické pokrmy. Návštěvníci dernisáže se mohou těšit i na hudební část programu v podání skautského dua LiThr. Promluví Pavel Bartošek, první vedoucí hranických skautů po Sametové revoluci, a Petr Macháň, současný vedoucí střediska.

O stejném víkendu proběhnou další dvě akce spojené se stoletým výročím hranických skautů. V sobotu 19. září otevřou skauti pro veřejnost přírodní za-hradu za židovským hřbitovem. Na návštěvníky čeká komentovaná prohlídka v 10 a 14 hodin a vyzkoušet si bude možné např. práci s kosou. Odpoledne mezi 16. a 18. hodinou pak na stejném místě promluví tětivy luků. Návštěvníkům, kteří si chtějí zastřílet, je doporučena rezervace na webu hranických skautů. Přístup k zahradě bude vyznačen od mostu u gymnázia. Tutéž sobotu od 19 hodin budou skauti v Karnole promítat snímky z posledních 30 let své činnosti a zavzpomínat bude možné také při listování kronikami z 90. let.

Všichni jste srdečně zváni.