V muzeu se rozezní rock z devadesátek

publikováno: 03.09.2021, rubrika: informace pro návštěvníky
V muzeu se rozezní rock z devadesátek

Hranické muzeum ve spolupráci s Hudebním a filmovým muzeem regionu Hranicko připravuje výstavu Hranická rocková scéna devadesátých let.

Staré hudební nástroje, plakáty, výstřižky z novin, demokazety, vzkazy upozorňující muzikanty na nadměrný hluk nebo audioprůvodce s hudebními ukázkami, to všechno uvidíte a uslyšíte na výstavě, která připomene hranické kapely ze „svobodných a divokých“ devadesátých let minulého století.

Po revoluci v roce 1989 se na kulturní mapě Hranicka vynořily bigbítové kapely, jejichž počet se vyšplhal až na téměř dvacet aktivních hudebních těles. Mnohým odchovancům této éry se podařilo prosadit na celostátní úrovni; kupříkladu Petr Marek s projektem Midi Lidi, Boris Carloff nebo kapely Traktor, November 2nd či Silent Stream of Godless Elegy.

Výstava nahlédne do historie těchto a dalších kapel. Těšit se můžete na instalaci dobové rockové zkušebny. Dozvíte se, kdo z místních hvězd získal ocenění Zlatý slavík, Anděl nebo Český lev. Vyzkoušet si budete moci theremin, zvláštní hudební nástroj, který rozezníte bez jediného dotyku. Chybět nebudou ani hudební ukázky v moderní podobě, kdy si je zájemci budou moci poslechnout pomocí svých mobilních telefonů. Součástí výstavy bude také velkoplošná projekce.

Prosíme o pomoc pamětníky, sběratele a občany, kteří nám mohou zapůjčit předměty na tuto výstavu, která se bude konat od 23. září 2021 v prostorách Staré radnice. Hledáme hudební nástroje, plakáty, vstupenky, fotografie, elpíčka, alba a další předměty nebo informace, které by pomohly obohatit plánovanou výstavu.

Prosím ozvěte se nám na email kurator@muzeum-hranice.cz nebo na telefon 775 854 522. Předměty k zapůjčení můžete přinést také do hranického muzea.

související výstava:

Hranická rocková scéna devadesátých let

23. září5. prosince 2021
Gotický sál Staré radnice