Vánoční výzdoba Hranic, letos na modro

publikováno: 05.12.2021, rubrika: fotoreportáže
Vánoční výzdoba Hranic, letos na modro

Vánoce jsme letos upekli „na modro“. Kvůli vládnímu nařízení nebudou moci proběhnout adventní trhy. Vánoční atmosféru ale můžete přesto načerpat v centru města stejně jako minulý rok.

28. 11. AŽ 29. 12. HALOUZKŮV BETLÉM A JEŽÍŠKOVA POŠTA

Od první adventní neděle, 28. listopadu, bude na Masarykově náměstí navozovat vánoční atmosféru Halouzkův betlém, který bude letos rozsáhlejší než v loňském roce. Autorem betlému je řezbář Jiří Halouzka, který je také tvůrcem a majitelem největšího betlému na světě. Ten je k vidění v jeho dřevěné Pradědově galerii v Jiříkově u Rýmařova. Letošní novinkou bude Ježíškova pošta, určená na přání dětí i dospělých.

5. 12. AŽ 29. 12. ZABRUSLÍME SI

Na Masarykově náměstí v Hranicích se bude v prosinci bruslit. Instalováno tam bude umělé polymerové kluziště o rozměrech 10 × 20 metrů. Zabruslit si můžete od 5. do 29. prosince, a to denně od 10 do 20 hodin. Výjimkou bude Štědrý den, kdy bude kluziště otevřeno jen od 10 do 13 hodin. V pondělí 30. prosince pak bude kluziště demontováno, aby uvolnilo místo silvestrovským oslavám. Kluziště je určeno pro širokou veřejnost, a to zdarma. Bude u něj také půjčovna bruslí a jejich broušení. Půjčovné za brusle bude zpoplatněno cenou 70 Kč.

V galerii níže si můžete prohlédnout fotoreportáž vánoční výzdoby v centru města.