Velikonoční výzdoba zkrášluje centrum Hranic

publikováno: 19.03.2021, rubrika: fotoreportáže
Velikonoční výzdoba zkrášluje centrum Hranic

Přinášíme velkou fotoreportáž, jak se Hranice vybarvily do Velikonoc. Rozhodně si nenechte ujít atrakce, které pro vás tým MKZ Hranice připravil ve spolupráci s firmou Astra, pracovníky Domova dětí a mládeže v Hranicích, Základní uměleckou školou Hranice, firmou Ekoltes, Městským úřadem Hranice a některými nadšenými obyvateli města, kteří přinesli vajíčka na Kraslicovník.

Na prostranství před hranickým zámkem nechybí rozcestník, který vás nasměruje ke všem atrakcím – třeba kudy a jak daleko to je ke Kraslicovníku, k budkovníku a navede i k dalším velikonočním cílům v  blízkém i vzdálenějším okolí, včetně Velikonočních ostrovů.

K vidění jsou také tři gigantické kraslice, které nazdobili zkušení výtvarníci a malíři. Modrou kraslici namaloval malíř Antonín Vojtek z Břeclavi, který zároveň do dvorany hranického zámku zapůjčil jím vyrobenou rekordní kraslici. Kraslice s kostely z regionu pochází z dílny Ladislava Nedělka z Lipníka nad Bečvou a vejce s květinovým motivem malovala hranická rodačka Renata Doleželová z Prahy.

Speciální sekce je tvořena tradičními velikonočními zvyky. Například pomlázkomat, který je volně k využití a díky němu omládne každá žena. Nechybí ani Morana, byť se letošní rok nejspíše nedočkáme jejího tradičního vynášení.

Jarní dekoraci Hranic doplnila také výzdoba Staré radnice, jejíž okna rozveselují barevné slepičky a ptáčci, vajíčka a další připomínky jara.

Fotografie si můžete prohlédnout níže ve fotogalerie.