Vernisáž výstavy Rity Koszorús v synagoze

publikováno: 22.01.2023, rubrika: fotoreportáže
Vernisáž výstavy Rity Koszorús v synagoze

Ve čtvrtek 19. ledna se uskutečnila slavnostní vernisáž výstavy Rity Koszorús s názvem Myslím na teba v Galerii Synagoga. Výstava je k vidění do neděle 3. března 2023.

Výtvarnice Rita Koszorús se aktivně prezentuje na samostatných i skupinových výstavách doma i v zahraničí. V roce 2021 získala první cenu v soutěži Malba roku, když se do jejího finále probojovala čtyři roky po sobě. Dostala se také do užšího výběru Ceny Nadace Novum v roce 2021.

V současné době se věnuje se malbě, koláži, videu a akčnímu umění.

Autorka o svojí tvorbě říká:

„Poselství umění beru čím dál tím zodpovědněji, paradoxně víc hravě. V průběhu uplynulých let se moje tvorba začala ubírat směrem k abstrakci. Abstrakce představuje svobodu pravidel. Je upřímná, ale i spekulativní. Inspiruje mě absurdnost každodenností. Situace a souvislosti, které vznikají náhodně. Věnuji se tématům identity, kolektivní identity, identity a pozice malby v umění a analýze času. Aktuálně reflektuji na období modernismu a pracuji s pocitem nostalgie. Vytvářím přesahy mezi starým a novým, mezi přírodou a městem, mezi minulostí a přítomností“.