Výherci soutěže „Módní návrhář plavek“

publikováno: 22.09.2021, rubrika: aktuální zprávy
Výherci soutěže „Módní návrhář plavek“

Téměř stovka dětí se zapojila do soutěže „Návrhář plavek“, která probíhala během výstavy „Plavky“ v muzeu na Staré radnici.

Ceny pro výherce věnovala společnost Fatra Napajedla. Pro tři nejlepší návrháře plavek poskytla spoustu vodních hraček – míče, plavací kruhy, lodičky, nafukovací zvířátka. Vybrat trojici vítězných plavek nebylo vůbec lehké. Mladí návrháři se odvázal a představili nové trendy v oblasti módy plavek. Využívali při své tvorbě nejen pastelky a barvy, ale také nejrůznější materiály – několik modelů využilo i vylisovaných květů různých rostlin.

První místo získala Gabriela Čevelová za maceškové plavky. Na bílý podklad zvolila aplikaci – vylisované květy macešek. Druhé místo patří trojici návrhářů ze Základní školy Struhlovsko. Matěj Rušar, Josef Mynář a Nikola Škrobánková si mákli na modelu pánských plavek, kde kombinovali řady barevných pruhů s třásněmi. Třetí místo patří Zdislavě Markové za jednodílný model plavek, který zdobí výrazný dřevěný motýl v růžové barvě podložený stříbrným motýlem. Plavky lemuje anglický nápis „This took me hours to make“, kterým mladá návrhářka sděluje zásadní informaci – že výroba jí zabrala hodiny.

Vítězové si své ceny mohou vyzvednout u průvodkyně v muzeu na Staré radnici. Všem účastníkům děkujeme za nádherné návrhy.