Výstava Jany Šindelové a Michala Motyčky

publikováno: 07.05.2022, rubrika: fotoreportáže
Výstava Jany Šindelové a Michala Motyčky

Ve čtvrtek 5. května se uskutečnila slavnostní vernisáž výstavy Jany Šindelové a Michala Motyčky v Galerii Synagoga. Výstava je k vidění do neděle 19. června 2022.

Vizuální umělkyně, teoretička a kurátorka Jana Šindelová se zabývá kresbou, grafikou a site specific, která spočívá v instalaci navržené přímo pro konkrétní prostor, se kterým se dále pracuje. Od roku 1992 vystavuje na výstavách v České republice i v zahraničí, její práce jsou zastoupeny ve sbírce National Gallery of Art ve Washingtonu, D. C., dále také v Galerii Klatovy – Klenová.

Architekt a umělec Michal Motyčka se zabývá přesahem mezi architekturou a současným vizuálním uměním. Vystavoval mimo jiné v mezinárodně respektovaných muzeích v americkém Corning Museum of Glass, v dánském Ebeltoftu a Aarhusu a v belgickém Lommelu. Od roku 1999 spolupracuje s Václavem Ciglerem.

Díla obou umělců jsou zastoupena v mnoha soukromých sbírkách v Česku i v zahraničí. Společně připravili přes 100 projektů a vydali 9 publikací.