Výstava malířky Evy Prokopcové v synagoze

publikováno: 30.04.2023, rubrika: fotoreportáže
Výstava malířky Evy Prokopcové v synagoze

Ve čtvrtek 27. dubna se uskutečnila slavnostní vernisáž výstavy Evy Prokopcové s názvem Otevřený ateliér v Galerii Synagoga. K výstavě promluvil fotograf a dokumentarista Jindřich Štreit. Výstava je k vidění do neděle 11. června 2023.

Malířka Eva Prokopcová se narodila v roce 1948 v Českých Budějovicích. V letech 1966 až 1967 studovala na Střední keramicko-sochařské škole v Hořicích v Podkrkonoší. Posléze v letech 1969 až 1972 studovala architekturu na Českém vysokém učení technickém v Praze a v letech 1977 až 1983 na Akademii výtvarných umění v Praze u Jana Smetany. Po dokončení studií se vrátila do Českých Budějovic.

Svoji výtvarnou polohu situovala od počátku výtvarné produkce na problematiku různosti znaku a znakových polí v obecné poloze. Používá abstraktních formálních prostředků, které mají expresivní i konstruktivní výraz. Její díla jsou zastoupena ve sbírkách Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou, Národní galerie Praha a dalších tuzemských galerií.

V současné době se věnuje malbě a kresbě.