Proběhlá výstava: Ivan Titor – Na počátku byla barva

Malíř Ivan Titor se narodil 2. února 1960 v Ostravě. Je malířem pronikavě imaginativním, a to ve všech polohách své tvorby.

V letech 1992 až 2007 vyučoval na katedře výtvarné výchovy Ostravské univerzity a od roku 1999 jako docent v ateliéru malby. Od roku 2005 až doposud vyučuje na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně kresbu a teorii barev. Mezi lety 1991 a 1998 byl Ivan Titor členem Unie výtvarných umělců ČR a jako organizátor se podílel na několika výstavách mladých výtvarníků Unie výtvarných umělců v Domě umění v Ostravě. Krátce pracoval také v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě. Pravidelně pořádá autorské výstavy a doma i v zahraničí se zúčastňuje četných kolektivních výstav.

Své propracované kompozice představil ve Francii, Spojených státech amerických, Polsku, Německu či Kanadě. Kromě malby se Titor zabývá i kresbou, okrajově ilustrací a zajímá se o fotografování. V současnosti se věnuje volné tvorbě a pedagogické činnosti.

Autor vytváří své vlastní uměle zkonstruované důvěryhodné světy plné vířivého pohybu, které jsou do krajnosti realistické pouze v mysli diváků. Dva hlavní proudy umělcovy tvorby se soustřeďují na autoportrét a na abstraktní architektonické a tvarové kompozice. Ve svých autoportrétech Titor mísí realisticky ztvárněný portrét s nekonkrétním pozadím a různými strukturami, které jej obklopují. Titorovy abstraktní kompozice, kterým věnuje podstatnou část své práce, představují fascinující vhled do uměle zkonstruovaného světa, kde je vše v excentrickém pohybu, kde vše víří, kypí neklidem a nedočkavostí, opisuje spirálové dráhy a krouží.

Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 17. března v 17 hodin v Galerii Synagoga.

Ivan Titor –  Na počátku byla barva
plakát / pozvánka