Proběhlá výstava: Milan Kaštovský – Osmdesát

Výstava hranického fotografa Milana Kaštovského nabízí osmdesát fotografií, které se řadí do dvou témat. Prvním tématem jsou stylizované, netradiční fotografie z Evropských jazzových dnů v Hranicích. Druhým tématem jsou fotografie z autorových cest po světě, například z Izraele. Výstava se koná k výročí autorových narozenin.

Milan Kaštovský je hranický rodák. Vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou v Olomouci. V letech 1959 až 1983 působil jako konstruktér – projektant ocelových konstrukcí v Nové huti Klementa Gottwalda v Ostravě. Od roku 1983 až 1991 pracoval v Metasportu Ostrava jako technolog, revizní technik a vývojový pracovník lyžařských vleků.

Od roku 1969 byl členem Fotoklubu DK Nová huť Klementa Gottwalda. Zde absolvoval mnoho odborných přednášek a školení a také Školu výtvarné fotografie. Také byl členem tvůrčí skupiny. Od roku 2004 až 2009 studoval na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, obor dějiny umění a výtvarné techniky včetně fotografie.

V roce 1991 v Hranicích založil se svým bratrem a Jiřím Andrýskem firmu Mijoka, fotoobchod a fotografické služby. Od roku 1970 také často své fotografie vystavoval. Například v letech 2003 až 2017 vystavoval svoji tvorbu na výstavách fotografií z minulých ročníků Jazzových dnů v Hranicích, společně s Jiřím Necidem a Pavlem Diatkou. Vystavoval také v zahraničí, například v Holandsku, Polsku, Slovinsku, na Slovensku.

K výstavě promluvil PhDr. Radovan Langer a vystoupil Swing Tandem v podání Bronislava Ludmily a Martina Foltýnka.

Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 16. ledna 2020 v 17 hodin. 

Milan Kaštovský – Osmdesát
plakát / pozvánka

související příspěvky:

Výstava fotografií Milana Kaštovského v muzeu

publikováno: 18.01.2020, rubrika: fotoreportáže

Slavnostní vernisáží byla ve čtvrtek 16. ledna v 17 hodin zahájena výstava hranického fotografa Milana Kaštovského s názvem Osmdesát. Výstava se koná k výročí autorových… | |


Vernisáž k výstavě Milan Kaštovský – Osmdesát

Čtvrtek 16. ledna 2020 / 17:00 / Velký sál Staré radnice

Výstava hranického fotografa Milana Kaštovského nabídne osmdesát fotografií, které se budou řadit do dvou témat. Prvním tématem budou stylizované, netradiční fotografie z… | |


Velký sál Staré radnice

Po zavřeno
Út zavřeno
St zavřeno
Čt zavřeno
zavřeno
So zavřeno
Ne zavřeno

ZAVŘENO