Palo Macho & Jana Hojstričová – Dílo

TERMÍN KONÁNÍ VÝSTAVY BUDE UPŘESNĚN.

Slovenský výtvarník a sklář Palo Macho pochází ze slovenské obce Streženice. Je výrazným představitelem současného uměleckého skla. V letech 1980 až 1983 studoval na Střední odborné škole sklářské na Slovensku, v letech 1983 až 1986 na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské. Poté studoval v letech 1989 až 1995 na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, současně od roku 1993 v École des Beaux-Arts v Saint-Etienne ve Francii a v roce 1997 v Cité International des Arts v Paříži.

V letech 1994 až 1998 pracoval jako pedagog na Střední škole užitkových umění v Lednických Rovniach. Od roku 2011 působí na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Autor vystavoval svá díla jak samostatných výstavách, tak společných výstavách.

Kromě Slovenska a České republiky, vystavoval také v Německu, Rakousku, Maďarku, Itálii, Francii, Holandsku, Švédsku, Norsku, Turecku, ale také v Rusku, Japonsku či Americe. V roce 1998 byl o jeho tvorbě natočený film Skleněné obrazy a v Bratislavě byly vydány jeho dvě básnické sbírky.

Výtvarnice a fotografka Jana Hojstričová se narodila na Myjavě na Slovensku. Vystudovala Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, obor fotografie. Od roku 1988 pedagogicky působí na Katedře fotografie a nových médií Vysoké školy výtvarných uměních v Bratislavě. Zúčastnila se celé řady domácích a zahraničních výstav a fotografických festivalů. Nosným tématem její tvorby je tělo, které staví do kontextu s rostoucím vlivem konzumní společnosti právě na tělo. Žije a pracuje v Bratislavě.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 5. listopadu 2020 v 17 hodin.

Galerie Synagoga

Po zavřeno
Út zavřeno
St zavřeno
Čt zavřeno
zavřeno
So zavřeno
Ne zavřeno

Zavřeno z důvodu nařízení vlády. Děkujeme za pochopení.