Knihovna se otevře po rekonstrukci

publikováno: 15.09.2018, rubrika: aktuální zprávy
Knihovna se otevře po rekonstrukci

Navzdory komplikacím, spojeným s nálezem starých maleb na stropě jedné z místností, můžeme sdělit všem čtenářům, že knihovna bude opět otevřena pro veřejnost ve čtvrtek 4. října v běžném provozním čase od 8 hodin.

Zároveň připomínáme, že otevřeno bude opět i každou sobotu od 9 do 12 hodin. Knihovnice se těší na vaši návštěvu v nových krásných prostorách po dokončené rekonstrukci interiérů.

Návštěvníci knihovny si určitě na stropě jedné z místností všimnou starých poničených maleb. Tyto malby, které byly odhaleny v průběhu rekonstrukce, jsou nyní zakonzervované a v budoucnu budou zrestaurované.

Restaurace těchto maleb ale vyžaduje čas, důkladnou přípravu a také finanční prostředky. Nebylo tedy možné provést ji v průběhu rekonstrukce prostor knihovny.

V rámci rekonstrukce proběhly drobné stavební úpravy, opravovaly se podlahy, upravovala elektroinstalace, měnily vstupní dveře. Podlahy se brousily a doplňovaly. Došlo i k částečné výměně elektroinstalace a svítidel. Byl také zatraktivněn a zmodernizován stávající interiér tak, aby se knihovna stala místem, kde budou lidé rádi pobývat a děti i studenti tam budou rádi trávit čas.