Výtvarník Radovan Langer vystavuje v muzeu

publikováno: 29.04.2022, rubrika: fotoreportáže
Výtvarník Radovan Langer vystavuje v muzeu

Přes sto návštěvníků si nenechalo ujít vernisáž výstavy Radovana Langera ve čtvrtek 28. dubna v muzeu na Staré radnici. Výstava je k vidění do 19. června 2022.

Radovan Langer se narodil před 65 lety v Olomouci, kde také v letech 1976 – 1981 studoval na Katedře výtvarné teorie a výchovy Filozofické fakulty UP Olomouc. Poté po dlouhá léta působil jako výtvarný pedagog na různých typech škol v Hranicích, kde v současnosti tvoří a žije.

Ve své volné tvorbě se věnuje malbě a kresbě, v posledních deseti letech i volné sochařské práci v kovu a ve dřevě. Mimo jiné se věnuje kurátorství výstav v ČR i zahraničí, je výtvarným teoretikem a zakladatelem klopklopismu.

Autor je dlouholetým členem Unie výtvarných umělců Olomoucka a členem Spolku pro současné abstraktní umění v rakouském Linci. Od roku 1981 uspořádal více než 30 samostatných výstav v České republice a zahraničí, od roku 1976 obeslal více než 120 kolektivních výstav u nás, v mnoha  zemích Evropské unie i zámoří (Kanada, USA / Kalifornie).

Na výstavě s názvem NENÍ / JE vystavuje Radovan Langer zejména práce vzniklé během posledních deseti let, k vidění budou jeho obrazy (olejomalby a akryly), kresby, fotoprinty a dřevěné či kovové objekty.

K výstavě autor vydal doprovodný katalog, který mapuje jeho tvorbu od roku 2017 včetně výčtu jeho samostatných a kolektivních výstav za stejné období.Výstavu uvedl PhDr. Jiří Hastík.

Za fotografie z vernisáže děkujeme Jiřímu Necidovi.