Letos se můžete těšit na strašidelnou muzejní noc

publikováno: 26.04.2022, rubrika: informace pro návštěvníky
Letos se můžete těšit na strašidelnou muzejní noc

V jiném, skoro tajuplném světle se předvedou hranická muzea a památky v pátek 20. května v noci. Koná se Hranická muzejní noc a bude letos poněkud strašidelná.

Navštívit muzeum na Staré radnici, Galerii Synagoga, Muzeum na zámku a další prostory můžete od 17 do 23 hodin. Setkáte se možná i se strašidly a dávejte si hlavně pozor na nevyzpytatelné ďábelské čertisko. Tento hrůzostrašný krampus se totiž může objevit kdekoliv. V klidu můžete být snad jen v kostele.

Mučení na radnici

Na dvoře Staré radnice budou návštěvníky čekat mučicí nástroje. Vyzkoušet si je lze na vlastní kůži, a to pod dozorem zkušeného hranického kata, který ale trestání pomocí středověkých mučicích nástrojů předvede úsměvnou, bezbolestnou formou. Mučení si můžete užívat od 17 do 23 hodin.

Strašidelný zámek

Připraveny jsou noční prohlídky zámku. Nebude chybět obhlídka hladomorny s kostlivcem ani výstup na zámeckou věž. Zhlédnete také nádherně zdobené stropy v zámeckých komnatách. Prohlídky se uskuteční v 19 a ve 21 hodin. Vychází se z přízemí hranického zámku.

Tajuplné Hranice

Prohlídka centra Hranic umožní mimo jiné nahlédnout do úchvatného mázhausu v Radniční ulici včetně jeho sklepů nebo do sakristie hranického kostela. Zastavíte se také u někdejší katovny. Prohlídky se uskuteční v 18 a ve 20 hodin. Vychází se ze Staré radnice.

Běž na věž

Oblíbený výstup na věž Staré radnice je samozřejmě rovněž v nabídce, a tak se budete moci kochat pohledem na noční Hranice.

Hudba v synagoze

Pohodu, uvolnění a uklidnění nabídnou muzikálové melodie, které doladí noční atmosféru v synagoze. Vystoupí zpěvačka Dana Chytilová s klarinetovým kvartetem Vojenské hudby Olomouc.

Rezervace míst:

Pokud chcete mít zajištěné místo na některou z prohlídek nebo na výstup na věž, můžete se předem objednat v pracovní době u průvodce na Staré radnici na telefonním čísle 775 854 497 nebo v Turistickém informačním centru na zámku na telefonním čísle 777 499 892.

Podrobný program najdete na plakátech nebo na webu kultura-hranice.cz.