Muzeum připravuje interaktivní výstavu

publikováno: 22.09.2022, rubrika: informace pro návštěvníky
Muzeum připravuje interaktivní výstavu

K letošnímu 170. výročí Střední lesnické školy v Hranicích připravuje hranické muzeum interaktivní výstavu Stromy jako domy. Otevře se ve čtvrtek 20. října vernisáží v 17 hodin v muzeu na Staré radnici.

Tato přírodovědná výstava zaujme především děti. Zaměřuje se na zástupce běžně rostoucích stromů, které jsou představeny ve svých biotopech. Jsou jimi smrk a dub v přirozeném prostředí lesa, jabloň na venkovské zahradě a vrba u rybníka. Savci a ptáci pak doplňují živý svět rostlin podle jejich typického nebo původního výskytu.

Cílem výstavy je motivovat především dětské návštěvníky ke všímavosti při pobytu v přírodě, k umění pozorovat a poznávat vztahy mezi jejími obyvateli, ale také využívat přírodu jako pozoruhodný zdroj poznatků, učit se respektovat její zákonitosti a chránit ji.

Připravena bude nejen řada informací, ale také spousta zajímavých činností a her. Výstavu doplní část věnovaná historii hranické Střední lesnické školy. Návštěvníci se tak dozvědí podrobnosti prostřednictvím historických fotografií, dokumentů i předmětů.

Výstava bude zapůjčena z Moravského zemského muzea v Brně a navštívit ji můžete od 20. října 2022 do 22. ledna 2023.