Nenechte si ujít Dny evropského dědictví 2022

publikováno: 23.08.2022, rubrika: informace pro návštěvníky
Nenechte si ujít Dny evropského dědictví 2022

7 důvodů, proč jít na letošní Dny evropského dědictví

Letošní Dny evropského dědictví se v Hranicích konají v sobotu 17. září. Top zážitků je hned několik a všechny jsou zdarma.

  1. Veřejná snídaně. Její působivá atmosféra, sousedské setkání u  chleba s  máslem, čaje a kávičky způsobí, že na ni budete vzpomínat celý rok. Pokud chcete, můžete donést nějaký ten koláček.
  2. Památky, které jsou výjimečně přístupné. Ohromit se můžete nechat mázhauzem, mauzoleem (to bude otevřené i v neděli, rovněž od 9:00 do 16:00 hodin) a dalšími objekty, které se veřejnosti otevírají jen jednou ročně.
  3. Pohádková Stará radnice. Nádvoří Staré radnice se promění v divadelní scénu. V průběhu dne se uskuteční tři různé pohádky, a to v 10:00 hodin, ve 13:30 a v 15:00 hodin. V mezičasech se mohou děti účastnit dílniček. Nebo si projít výstavu Divadlo, kde si mohou prohlédnout třeba loutky.
  4. Orchestrion. Podívat se do útrob jednoho z posledních funkčních orchestrionů v Česku a slyšet jeho hudbu může ve vstupní hale ZUŠ Hranice.
  5. Komentované prohlídky. Je jich hned několik a provedou vás zkušení průvodci – ať už areálem Staré střelnice, magickým Kostelíčkem, lázněmi, arboretem nebo prohlídkou zámku. Na prohlídku zámku doporučujeme rezervace v Turistickém informačním centru na zámku.
  6. Běž na věž. Pohled shora na Hranice snad nikdy neomrzí. Chcete-li mít jistotu, že se na věž dostanete, doporučujeme rezervaci v Turistickém informačním centru na zámku nebo u průvodce na Staré radnici.
  7. Veřejné piano. To bude opět na náměstí, a  kdo má chuť a umí hrát na piano, může také zasednout za tento nástroj.

Podrobný program najdete na plakátech a na webových stránkách www.kultura-hranice.cz.