Plavky obsadily muzeum na Staré radnici

publikováno: 19.06.2021, rubrika: fotoreportáže
Plavky obsadily muzeum na Staré radnici

Ve čtvrtek 17. června se uskutečnila vernisáž výstavy Plavky. Výstava vrací zpět do časů minulých, kdy se Hraničané koupali v řece Bečvě, v dřevěných říčních plovárnách, na starém splavu, u Ústeckého mostu nebo na starém koupališti u stadionu.

Pro milovníky módy nechybí více než desítka historických koupacích úborů zapůjčených z Národního muzea a z Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Nejstarší plavky budou z roku 1895, nejnovější z 80. let 20. století. Vystaveny jsou také módní doplňky jako slunečníky, koupací čepice, slaměné klobouky či sluneční brýle. Nechybí ani nafukovací hračky pro děti a historické filmové záběry, které poskytla TV Mach.

Na své si přijdou také děti. Připravena je soutěž „Návrhář plavek“, kde děti mohou nakreslit nebo vyrobit vlastní styl plavek. Nejlepší plavky vybere odborná komise a budou vyhodnoceny cenami v podobě hraček od společnosti Fatra.

Těšíme se na setkání s Vámi.