Připravujeme výstavu o historii továrny Kunz a Sigmy

publikováno: 19.09.2022, rubrika: informace pro návštěvníky
Připravujeme výstavu o historii továrny Kunz a Sigmy

Příští rok uplyne 140 let od založení významné firmy Antonína Kunze na výrobu čerpadel v Hranicích.

Firma byla výrobou větrných motorů k čerpání vody vlastní konstrukce známá po celém světě. Hranické muzeum plánuje k tomuto kulatému výročí výstavu, která připomene historii této továrny od jejího vzniku přes převedení pod koncern Sigma až po současnost.

Prosíme sběratele a občany o pomoc s přípravou výstavy. Hledáme historické výrobky firmy Kunz Hranice a Sigma Hranice jako jsou čerpadla, pumpy, motory, zařizovací předměty, ale také fotografie, katalogy a dokumenty. Zkrátka předměty, které jsou spjaté s těmito továrnami a které bychom mohli vystavit na plánované výstavě v hranickém muzeu.

Kontaktujte kurátora muzea Mgr. Marka Suchánka na emailové adrese kurator@muzeum-hranice.cz nebo na čísle 775 854 522.