Připravujeme: řemesla, Sokoli a první republika

publikováno: 02.02.2018, rubrika: aktuální zprávy
Připravujeme: řemesla, Sokoli a první republika

Hranické muzeum chystá pro tento rok další porci zajímavých výstav. Připravuje se například výstava o hranických řemeslech, ve které budou zastoupeny nejrůznější řemesla jako soukenictví, tkalcovství, ševcovství, hrnčířství, hodinářství, truhlářství, mlynářství a pekařství. Návštěvníci se mohou těšit také na výstavuo historii hranického Sokola, která bude uskutečněna na počest devadesátiletého výročí od otevření hranické Sokolovny. K oslavám stého výročí se bude konat výstava o každodenním životě v Hranicích za časů první republiky. Dne 28. října 2018 to bude totiž už sto let od založení samostatného československého státu.

Uvítáme, když se nám ozvou lidé, kteří mají jakékoliv historické fotografie, dokumenty, plakáty či předměty vztahující se k uvedeným tématům.

Pokud můžete připravované výstavy jakkoliv obohatit, zastavte se za námi na Staré radnici nebo zavolejte kurátorovi výstavy Mgr. Markovi Suchánkovi na číslo 775 854 522.

Za případnou spolupráci děkuje tým hranického muzea