Hranická rocková scéna obsadila Starou radnici

publikováno: 25.09.2021, rubrika: fotoreportáže
Hranická rocková scéna obsadila Starou radnici

Ve čtvrtek 23. září se uskutečnila vernisáž výstavy Hranická rocková scéna devadesátých let.

Staré hudební nástroje, plakáty, výstřižky z novin, demokazety, vzkazy upozorňující muzikanty na nadměrný hluk nebo audioprůvodce s hudebními ukázkami, to všechno je k vidění a poslechu na výstavě, která připomíná hranické kapely ze „svobodných a divokých“ devadesátých let minulého století.

Po revoluci v roce 1989 se na kulturní mapě Hranicka vynořily bigbítové kapely, jejichž počet se vyšplhal až na téměř dvacet aktivních hudebních těles. Mnohým odchovancům této éry se podařilo prosadit na celostátní úrovni; kupříkladu Petr Marek s projektem Midi Lidi, Boris Carloff nebo kapely Traktor, November 2nd či Silent Stream of Godless Elegy.

Výstava tak nahlíží do historie těchto a dalších kapel – Tarantula, O.K.No, Oranice, Last Dream, Noonies, Bubble Gun, Huygensův princip, Živec Ortoplaz, Unarclub, Ration of Cannabis, Memoria, Laila, Scapegoat, Raimond, Wizard či Citron za dob Václava Vlasáka a Fanyho Michalíka. Přibližuje atmosféru Hudebního klubu Na staré střelnici a prvních ročníků festivalu Rockové Hranice. K vidění je instalace dobové rockové zkušebny. Dozvíte se, kdo z místních hvězd získal ocenění Zlatý slavík, Anděl nebo Český lev. Vyzkoušet si můžete theremin, zvláštní hudební nástroj, který rozezníte bez jediného dotyku. Nechybí ani hudební ukázky v moderní podobě, kdy si je zájemci mohou poslechnout pomocí svých mobilních telefonů. Součástí výstavy je také velkoplošná projekce.

Výstavu připravilo hranické muzeum ve spolupráci s Hudebním a filmovým muzeem regionu Hranicko.

Výstava je k vidění do 5. prosince 2021 v muzeu na Staré radnici.

související výstava:

Hranická rocková scéna devadesátých let

23. září5. prosince 2021
Gotický sál Staré radnice