Vernisáž výstavy Retrogaming ve fotografiích

publikováno: 01.04.2023, rubrika: fotoreportáže
Vernisáž výstavy Retrogaming ve fotografiích

V sobotu 18. března byla v 17 hodin zahájena výstava Retrogaming na Staré radnici. Z této výstavy se Vám rozhodně nebude chtít odcházet a budete se rádi vracet. Můžete ji navštívit do neděle 25. června 2023.

Výstava představuje návštěvníkům počítačové hry a domácí počítače a konzole z 80. let, a to jak československé, tak zahraniční. Pro návštěvníky je připravena spousta nejen technologických informací, ale také zajímavostí. Představeny jsou velké herní hity a také dobové herní časopisy.

Nedílnou součástí, která nesmí na výstavě o hrách chybět, je „herní doupě“. Návštěvníci se seznámí s historickými herními počítači, na kterých si mohou zahrát dobové hry. Připomenou si tak legendární hru Pac-Man nebo Princ of Persia, ale také spoustu akčních her.

Výstava je koncipována tak, aby se na ni pobavili návštěvníci všech věkových kategorií.