Proběhlá výstava: Vojtech Kolenčík – Pamäť času: premaľby maľby

Grafik, malíř a ilustrátor Vojtech Kolenčík se narodil v roce 1955 v Nitře. Studoval u profesora Albína Brunovského na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě v letech 1974 až 1980. Během studií se začal vyhraňovat jeho výtvarný názor, vycházející z tvorby Paula Klee a některých tendencí tak zvané podunajské školy.

V současně době působí jako pedagog na Vysoké škole výtvarných umění v rámci katedry grafiky a jiných médií. Vede ateliér volné a barevné grafiky. Věnuje se malbě, kresbě, grafice, knižní ilustraci a grafickému designu.

Svá díla vystavoval na mnoha samostatných výstavách doma i v zahraničí. Například v Berlíně, Paříži, Vídni, Praze, Ostravě, Bratislavě, Nitře, Banské Bystrici. Podílel se na spoustě kolektivních výstav, například ve Washingtonu, New Yorku, Paříži, Římě, Berlíně, Budapešti a dalších, ale také doma v Bratislavě, Nitře, Žilině.

Ve své grafické tvorbě usiluje o postihnutí citových rozpoložení a psychických stavů člověka. Tvoří technikou serigrafie, při níž využívá možnosti spojení malířsky chápaných monochromních ploch s kresebnou složkou.

Aktivně tvoří a vystavuje i nadále.

Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 15. června v 17 hodin v Galerii Synagoga.

Výstava je k vidění do neděle 30. července 2023.

 

Zdroj textu: Galerie09.cz, Galéria Ave

 

Vojtech Kolenčík – Pamäť času: premaľby maľby
plakát / pozvánka

související příspěvky:

Galerie Synagoga

Po zavřeno
Út zavřeno
St zavřeno
Čt zavřeno
zavřeno
So zavřeno
Ne zavřeno