Vystřihněte si originální vločku na výstavě Vánoční ozdobárium

publikováno: 15.11.2023, rubrika: informace pro návštěvníky
Vystřihněte si originální vločku na výstavě Vánoční ozdobárium

Drobnou kreativní vsuvku při návštěvě výstavy Vánoční ozdobárium v hranickém muzeu je možno najít v rohu jeho Gotického sálu. Má podobu dílničky na vystřižení papírové vločky – jak už možná znáte, po důsledném přeložení vznikne z papíru trojúhelník, jenž vystřižením a rozložením přeměníte na nepředvídatelnou, ale vždy originální a symetrickou vločku.

A i přes to, že si hotový výrobek mohou návštěvníci vzít domů, vločky všech tvarů se nám začaly v muzeu postupně sbírat.

Výstava Vánoční ozdobárium potrvá do 28. ledna. Ještě do 3. prosince je ke zhlédnutí společně s výstavou obrazů Origami a tangram Lenky Husárikové, od 14. prosince bude poté muzeum sdílet s výstavou psacích strojů „Ťuk ťuk aneb Jak se kdysi datlovalo“. Vstup vždy zdarma.