Zahrada od Josefa Divína rozkvetla v synagoze

publikováno: 08.12.2021, rubrika: fotoreportáže
Zahrada od Josefa Divína rozkvetla v synagoze

Až do 23. ledna 2022 můžete v hranické Galerii Synagoga navštívit výstavu „Zahrada“ sklářského výtvarníka z Valašského Meziříčí Josefa Divína.

Josef Divín působí od roku 2008 jako pedagog na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašské Meziříčí a je vedoucí v oboru Design skla a světelných objektů. Externě vyučuje na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Pomocí různých technologií zpracování skla – foukání a ručního tvarování na huti, natavováním kovových fólií, leháním, broušením, rytím a dalšími, zpracovává náměty převzaté často z krajiny a architektury.

Již 12 let se zabývá natavováním stříbrných folií na sklo. Svou tvorbu prezentoval od roku 2000 na 30 samostatných výstavách a 160 ti společných se účastnil.

Architektonické řešení výstavy: Palo Macho

Fotografie z vernisáže si můžete prohlédnout v galerii níže.