Léto nabídne hranické „špeky“ s průvodcem

publikováno: 23.04.2023, rubrika: informace pro návštěvníky
Léto nabídne hranické „špeky“ s průvodcem

Když s námi letos nemůžete nahoru, myšleno na věž Staré radnice, která je z technických důvodů uzavřena, přináší letošní sezona komentované prohlídky po zajímavých místech ve městě.

Budou se konat od června do srpna každou sobotu od 14:00 hodin. Vstupenky lze zakoupit v Turistickém informačním centru na zámku. Bližší informace k prohlídkám, jejich rezervacím a cenám najdete na webových stránkách infocentrum-hranice.cz v části Průvodcovské služby.

Těšit se můžete na vojenské prohlídky, které se uskuteční každou první sobotu v měsíci a nabídnou komentovanou prohlídku vojenských ústavů včetně posádkového muzea a kaple sv. Barbory.

Dalším špekem jsou prohlídky Kunzovy vily, a to zvláště v roce, kdy si připomínáme výročí založení Kunzovy továrny. Hranickou architekturu budete moci prozkoumat s historikem umění Tomášem Pospěchem. Pěšky, ale i na kole. Těšit se můžete na hřbitovní prohlídky nebo na prohlídkové trasy po zajímavostech historického centra města.