Pronikavě imaginativní díla Ivana Titora v synagoze

publikováno: 28.03.2022, rubrika: fotoreportáže
Pronikavě imaginativní díla Ivana Titora v synagoze

Téměř osm desítek lidí se zúčastnilo ve čtvrtek 17. března slavnostní vernisáže výstavy ostravského malíře Ivana Titora. Výstava s názvem „Na počátku byla barva“ je k vidění v Galerii Synagoga do neděle 1. května.

Ivan Titor vytváří své vlastní uměle zkonstruované důvěryhodné světy plné vířivého pohybu, které jsou do krajnosti realistické pouze v mysli diváků. Dva hlavní proudy umělcovy tvorby se soustřeďují na autoportrét a na abstraktní architektonické a tvarové kompozice. Ve svých autoportrétech Titor mísí realisticky ztvárněný portrét s nekonkrétním pozadím a různými strukturami, které jej obklopují. Titorovy abstraktní kompozice, kterým věnuje podstatnou část své práce, představují fascinující vhled do uměle zkonstruovaného světa, kde je vše v excentrickém pohybu, kde vše víří, kypí neklidem a nedočkavostí, opisuje spirálové dráhy a krouží.

Své propracované kompozice představil ve Francii, Spojených státech amerických, Polsku, Německu či Kanadě. Kromě malby se Titor zabývá i kresbou, okrajově ilustrací a zajímá se o fotografování. V současnosti se věnuje volné tvorbě a pedagogické činnosti.

Za krásné fotografie z vernisáže děkujeme Jiřímu Necidovi.

související výstava:

Ivan Titor – Na počátku byla barva

17. března1. května 2022
Galerie Synagoga