Co zažijete na Hranické muzejní noci?

publikováno: 05.06.2024, rubrika: aktuální zprávy
Co zažijete na Hranické muzejní noci?

Krajta, polykání ohně či taneční show, to vše a mnoho dalšího si můžete dopřát na Hranické muzejní noci, která se koná v pátek 14. června od 17 do 23 hodin.

Znovu otevřená hranická synagoga nabídne stepařské vystoupení taneční školy Sester Hlavinkových. Po něm vystoupí dvojice mimořádně nadaných umělců Českého hudebního fondu – Fratelli Bilan, která spojuje dva netradiční hudební nástroje – harfu a vibrafon. A až sluneční světlo zhasne, vystoupí El Zaffa a Shereen se svojí unikátní taneční světelnou show.

Na Staré radnici si kromě výstavy o hranickém krase „Hranice poznání“ a výstavy modelů hasičských autíček přijdou na své milovníci kejklířů a krotitelů zvěře. Na dvorku vystoupí fakír s krajtou a polykač ohně. Tato dvojice bude doplněna proslulou katovskou dílnou s hrůzou budícími mučicími nástroji.

V Galerii M+M se vystřídá Ženský komorní sbor Hranice, Smíšený sbor Parsong z Paršovic a Pěvecký sbor Klubu seniorů Hranice.

Své brány otevře také Muzeum na zámku se svou expozicí zbraní a modelem historického jádra města. Individuálně si v netradičním světle můžete prohlédnout židovský hřbitov.

Více informací k programu na přiloženém plakátu či webu kultury: https://kultura-hranice.cz/akce/hranicka-muzejni-noc-2024/. Vstup zdarma.