Proběhlá výstava: Miloslav Moucha – Proměny viděného

Malíř, grafik a spisovatel Miloslav Moucha se narodil v roce 1942 v Litvínově. Do svých 25 let žil v Čechách, poté téměř třicet let ve Francii. Ačkoli v zásadě samouk, stal se díky svým malířským a intelektuálním schopnostem i profesorem na L´École des Beaux-Arts v Besansonu ve Francii.

Ve svém tvůrčím vývoji prošel od avantgardy přes konceptuální tvorbu až po současná témata krajin, prostoupených zvláštní světelnou atmosférou.

Ve svých abstraktních obrazech se Miloslav Moucha soustřeďuje především na malířské hodnoty světla. Jeho tvorba má převážně meditativní charakter. Od avantgardy a konceptualismu se během 70. let trvale vrátil k malbě.

Uspořádal na tři desítky samostatných výstav a je zastoupen ve sbírkách významných světových galerií včetně Centre Georges Pompidou v Paříži a Národní galerie v Praze. Jeho díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě, USA i Japonsku.

Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 9. března v 17 hodin v Galerii Synagoga.

Výstava bude k vidění do neděle 23. dubna 2023.

 

Zdroj textu: databáze českého a slovenského umění

Miloslav Moucha – Proměny viděného
plakát / pozvánka

související příspěvky:

Výstava Miloslava Mouchy v synagoze

publikováno: 15.03.2023, rubrika: fotoreportáže

Ve čtvrtek 9. března se uskutečnila slavnostní vernisáž výstavy Miloslava Mouchy s názvem Proměny viděného v Galerii Synagoga. Výstava je k vidění… | |


Galerie Synagoga

Po zavřeno
Út zavřeno
St zavřeno
Čt zavřeno
zavřeno
So zavřeno
Ne zavřeno