Zábavný kvíz k výstavě psacích strojů prověří vaše znalosti

publikováno: 11.01.2024, rubrika: aktuální zprávy
Zábavný kvíz k výstavě psacích strojů prověří vaše znalosti

Víte, jak se jmenoval nejstarší psací stroj zkonstruovaný u nás? Jak funguje psací stroj pro nevidomé? Či jaké důvody stály za vznikem rozložení klávesnice QWERTY, které se používá dodnes? To a více se dozvíte, pokud si v muzeu na Staré radnici zkusíte vyplnit zábavný kvíz k výstavě Ťuk, ťuk aneb Jak se kdysi datlovalo.

Kolem desíti otázek vás společně s informačními panely výstavy provede historií psacích strojů a práce s nimi, jejich využitím slavnými spisovateli i zajímavostmi z jejich konstrukce.

Výstava Ťuk, ťuk také nabízí nepřeberné množství historických psacích strojů k prohlédnutí a možnost vyzkoušet si psaní na dvou z nich – modelech Kappel V. A. a Urania 8. Vstup je, jako vždy, zdarma.