MgA. Petr Čepický

kameraman a režisér ( * 1946, Pelhřimov)

Petr Čepický je kameramanem s bohatou filmografií, je ale také režisér. Narodil se v Pelhřimově, od svých čtyř let žije už v Hranicích, kde trávil dětství a vyrůstal zde až do dospělosti. Po absolutoriu brněnské UMPRUM pracuje pro město a hranické závody – tvoří reklamní tabule, letáky, prospekty, transparenty, plakáty a poutače.

Vášeň pro film ho ale zavedla do Prahy, kde vystudoval FAMU a po jejím ukončení začal pracovat pro Československou televizi, kde se stal za velmi krátkou dobu hlavním kameramanem. Spolupracoval s řadou předních českých režisérů: Zdeňkem Podskalským, Dušanem Kleinem, Hynkem Bočanem, Jurajem Jakubiskem a dalšími.

Jako kameraman se podílel také na natáčení řady filmů, seriálů, pohádek a televizních pořadů. Mezi nejznámější patří natáčení seriálu Nemocnice na kraji města, Televarieté, několik ročníků Zlatého slavíka. Petr Čepický si ale vyzkoušel být i na druhé straně kamery, když si zahrál ve filmu Čas sluhů.

K oboru užité a propagační grafiky se rovněž stále vrací, například v návrzích obalů gramodesek pro Hanu Zagorovou, Marii Rottrovou, Michala Tučného a také pro českou hudební skupinu Citron.